į pradžią turinys susisiekite

Nariai
spausdinti

VALDYBA

 

Herkus Kunčius

Pirmininkas

 

Prozininkas, dramaturgas, eseistas. Gimė 1965 m. Vilniuje. Nuo 2000 metų P.E.N. centro narys. 2011-2015 m. Lietuvių PEN centro prezidentas.
Išleido daugiau nei 10 romanų, tarp kurių „Lietuvis Vilniuje“ (2011), „Nepasigailėti Diušanskio (2006), „Gaidžių milžinkapis“ (2004) ir kiti. Taip pat Lietuvos teatruose pastatytos jo pjesės, tarp kurių „Genijaus dirbtuvė“ (Nacionalinis dramos teatras, 1998), „Domingo de Ramos“ (Didysis Vilniaus teatras, 1999), „Matas“ (Nacionalinis dramos teatras, 2005) ir kitos.
Prozos kūriniai versti į daugelį Europos kalbų, tarp jų „Mano kova Bambino“ (romanas, 2001, „Kartki“, Balstogė), „De försvurna texterna“ (eseistiko rinkinys „Dingę tekstai“, 2003, „Ariel“, Švedija), „Ornamentas“ (2005, „Errata Verlag“, Leipcigas), „Būtasis dažninis kartas“ (2007, „Baltrus“, Maskva) ir kiti.

Almantas Samalavičius

 

Literatūros kritikas, publicistas, eseistas, architektūros istorikas ir teoretikas, literatūrologas, aukštojo mokslo analitikas. 2006 m. apgynė architektūros istorijos ir teorijos daktaro disertaciją. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros pagrindų, teorijos ir dailės katedros bei Vilniaus Universiteteo Anglų filologijos katedros profesorius bei daugelio JAV, Europos ir Azijos universitetų vizituojantis profesorius. Lietuvių PEN centro prezidentas 1999-2003 ir 2007-20011 m. Dabartiniu metu – Lietuvių PEN centro valdybos narys.

  12 akademinių ir eseistinių knygų autorius, sudaręs 12 akademinių ir literatūrinių straipsnių rinkinių, išvertęs keletą sociologjios ir grožinės literatūros knygų iš anglų kalbos ir paskelbęs kelis šimtus straipsnių ir esė. Tarptautinių mokslo žurnalų Journal of Architecture and Urbanism bei Lituanus Quarterly (Čikaga) vyriausiasis redaktorius, žurnalo Kultūros barai skyriaus vedėjas. Jo knygos ir straipsniai išversti į 14 pasaulio kalbų.

    Darbai ir literatūrinė veikla įvertinti 8 premijomis, tarp jų Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija už geriausią metų eseistikos knygą  bei Bronio Savukyno premija.

   

Gintaras Bleizgys

 

 

 

Vladas Braziūnas

 

 

 

Kornelijus Platelis

 

Nariai

 

Eugenijus Ališanka

Liutauras Degėsys

Antanas Gailius

Stasys Goštautas

Almis Grybauskas

Evaldas Ignatavičius

Antanas A. Jonynas

Laimantas Jonušys

Eglė Juodvalkė

Tomas Kavaliauskas

Violeta Kelertienė

Edmondas Kelmickas

Tomas Kiauka

Dalia Kižlienė

Jaroslavas Melnikas

Gražina Michnevičiūte

Jurgita Mikutytė

Ernestas Parulskis

Mari Poisson

Eglė Paulina Pukytė

Regina Rudaitytė

Kerry Shawn Keys

Alvydas Šlepikas

Inga Tuliševskaite

Jonas Zdanys

Dovilė Zelčiūtė

Markas Zingeris