į pradžią turinys susisiekite

Nariai
spausdinti

VALDYBA

 

Laimantas Jonušys

Pirmininkas

 

Gimė 1957 m. Vertėjas ir literatūros kritikas. Išvertęs (daugiausia iš anglų k.) apie 25 grožinės literatūros, kultūrologijos, filosofijos knygų, tarp jų – George’o Steinerio, Johno Updike’o, Johno Banville’o, Salmano Rushdie, Vladimiro Nabokovo. Išleidęs dvi straipsnių ir esė knygas.

Almantas Samalavičius

Sekretorius

 

Gimė 1963 m. Kultūros istorikas ir kritikas, literatūrologas, eseistas. Humanitarinių mokslų (menotyros) daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, Lietuvių PEN centro prezidentas 1999-2003 ir 2007-2011 m. Knygų ,,XX amžiaus vizionieriai“, ,,Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčia“ (su S. Samalavičiumi), ,,Universiteto idėja ir akademinė industrija“, ,,Idėjos ir struktūros architektūros istorijoje“, ,,Kaita ir tęstinumas: kultūros kritikos esė“, ,,Lotoso kvapas“, "Ideas and Structures: Essays in Architectural History“ (JAV) ir kt. leidinių autorius. Sudaręs 6 literatūrinių ir akademinių tekstų rinkinius (,,Europos kultūros profiliai“, ,,Europos istorijos“)

   

Herkus Kunčius

 

Prozininkas, dramaturgas, eseistas. Gimė 1965 m. Vilniuje. Nuo 2000 metų P.E.N. centro narys. 2011-2015 m. Lietuvių PEN centro prezidentas.
Išleido daugiau nei 10 romanų, tarp kurių „Lietuvis Vilniuje“ (2011), „Nepasigailėti Diušanskio (2006), „Gaidžių milžinkapis“ (2004) ir kiti. Taip pat Lietuvos teatruose pastatytos jo pjesės, tarp kurių „Genijaus dirbtuvė“ (Nacionalinis dramos teatras, 1998), „Domingo de Ramos“ (Didysis Vilniaus teatras, 1999), „Matas“ (Nacionalinis dramos teatras, 2005) ir kitos.
Prozos kūriniai versti į daugelį Europos kalbų, tarp jų „Mano kova Bambino“ (romanas, 2001, „Kartki“, Balstogė), „De försvurna texterna“ (eseistiko rinkinys „Dingę tekstai“, 2003, „Ariel“, Švedija), „Ornamentas“ (2005, „Errata Verlag“, Leipcigas), „Būtasis dažninis kartas“ (2007, „Baltrus“, Maskva) ir kiti.

 

Dovilė Zelčiūtė

 

Poetė, prozininkė, eseistė, dramaturgė.
Gimė 1959 m. Kaune, aktorių šeimoje. Baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Pirmoji knyga – eilėraščių rinkinys „Akligatvio erdvė“ (1991 m.).
Parašė dešimt poezijos knygų. Eilėraščių rinkinys „Dar minutėlę pusvalandį“ laikomas pirmuoju erotinės lyrikos rinkiniu Lietuvoje.
Parašė romaną „Gastrolės“, kelias esė ir apybraižų knygas apie fotografiją, taip pat – „Po repeticijos“ – trylika pokalbių su iškiliais Lietuvos teatro kūrėjais. 2014 m. išleista jos knyga „Kelionė su Oskaru Koršunovu“. Kelių dramų autorė (viena iš jų „Kūno vartai“ – vaidinama Kauno kameriniame teatre).
Kūryba yra versta į rusų, anglų, švedų, bulgarų, lenkų, prancūzų, italų, vokiečių kalbas. Autorei teko ją skaityti Šveicarijoje kūrybiniuose vakaruose, Švedijos Geteborogo knygų mugėje, sėkmingai atstovauti su lietuvių poetais Lietuvai Vokietijoje.
D. Zelčiūtė yra surengusi fotografijos ir tapybos parodas Vokietijoje, Hiutenfelde.
Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Nuo 2014 metų – Lietuvių PEN centro narė.

Alvydas Šlepikas

 

Eugenijus Ališanka

Gintaras Bleizgys

Vladas Braziūnas

Liutauras Degėsys

Leonidas Donskis

Antanas Gailius

Stasys Goštautas

Almis Grybauskas

Evaldas Ignatavičius

Antanas A. Jonynas

Eglė Juodvalkė

Tomas Kavaliauskas

Violeta Kelertienė

Edmondas Kelmickas

Tomas Kiauka

Dalia Kižlienė

Jaroslavas Melnikas

Gražina Michnevičiūte

Jurgita Mikutytė

Ernestas Parulskis

Kornelijus Platelis

Mari Poisson

Eglė Paulina Pukytė

Regina Rudaitytė

Kerry Shawn Keys

Arūnas Spraunius

Tomas Staniulis

Inga Tuliševskaite

Jonas Zdanys

Markas Zingeris