į pradžią turinys susisiekite

Nariai » Almantas Samalavičius
spausdinti

Almantas Samalavičius

 

Literatūros kritikas, publicistas, eseistas, architektūros istorikas ir teoretikas, literatūrologas, aukštojo mokslo analitikas. 2006 m. apgynė architektūros istorijos ir teorijos daktaro disertaciją. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros pagrindų, teorijos ir dailės katedros bei Vilniaus universiteteo Anglų filologijos katedros profesorius bei daugelio JAV, Europos ir Azijos universitetų vizituojantis profesorius. Lietuvių PEN centro prezidentas 1999-2003 ir 2007-20011 m. Dabartiniu metu – Lietuvių PEN centro valdybos narys.

  12 akademinių ir eseistinių knygų autorius, sudaręs 12 akademinių ir literatūrinių straipsnių rinkinių, išvertęs keletą sociologjios ir grožinės literatūros knygų iš anglų kalbos ir paskelbęs kelis šimtus straipsnių ir esė. Tarptautinių mokslo žurnalų Journal of Architecture and Urbanism bei Lituanus Quarterly (Čikaga) vyriausiasis redaktorius, žurnalo Kultūros barai skyriaus vedėjas. Jo knygos ir straipsniai išversti į 14 pasaulio kalbų.

    Darbai ir literatūrinė veikla įvertinti 8 premijomis, tarp jų Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija už geriausią metų eseistikos knygą  bei Bronio Savukyno premija.